Derek
Boeldt
( Chicago Transit Authority )
Kevin
Michols
( Wiss, Janney, Elstner Associates, Inc. )
Timothy
Crowe
( Wiss, Janney, Elstner Associates, Inc. )
Harry
Allen
( HRA Engineering LLC )
Harry
Allen
( HRA Engineering LLC )
Thomas
Litka
( Advanced Consulting Group, Inc. )
Richard
Weber
( Wiss, Janney, Elstner Associates, Inc. )
Jamal
Grainawi
( WSP USA )
Mustafa
Alobaidi
( HBM Engineering Group, LLC )
Dan
Abraham
( HBM Engineering Group LLC )
Pinit
Wichaimethawee
( MWRDGC )
Hussam
Alkhatib
( GRAEF )
Steven
Byron
( Nederveld )
John
Grendzinski
( Landmark Structures )
Richard
Pierce
( Richard C Pierce & Associates, LLC )
Sudarshan
Krishnan
( University of Illinois School of Architecture )
Brandon
Cotter
( VE Design Group )
Daniel
Allen
( Allen Engineering Corporation )
Thomas
Behringer
( Sargent & Lundy LLC )
John
Foster
( The Structural Group, Ltd )
Shayne
Manning
( THP Limited Inc. )
Matthew
Pregmon
( AECOM )
Marcus
Woods
( Three Pillar Structural Engineering Group )
Soliman
Khudeira
( CDOT - Engineering )
Steve
Elver
( GEI Consultants, Inc. )
Perry
Pinto
( Envista Forensics )
Yi-Ming
Lan
( Alfred Benesch & Company )
Sayed
Stoman
( Caldwell Tanks, Inc. )
John
Miller
( Nayyar & Nayyar, International, Inc. )
William
Kolbuk
( Sargent & Lundy LLC )
John
Vincent
( CTL Group )
Derek
Skolnik
( Kinemetrics, Inc. )
Zelina
Johnson
( Klein and Hoffman, Inc. )
Alan
Detmer
( Bayet )
David
Mangurten
( KMA & Assoc., Inc. Architects )
David
Mangurten
( KMA & Assoc., Inc. Architects )
Laura
Licari
( CDS Engineering )
David
Greifzu
( V3 Companies )
Benjamin
Sexton
( Thornton Tomasetti )
Nancy
Radler
( SEAOI )
Stephanie
Crain
( SEAOI )
Mary Jane
Davis
( SEAOI )
Mohamed
ElBatanouny
( WJE )
Will
Mardauss
( HBM Engineering Group, LLC )
Garrett
Corbett
( DAVID MASON AND ASSOCIATES )
Richard
Weber
( Wiss, Janney, Elstner Associates, Inc. )
Bikal
Shakya
( Clemson University )
Michael
Schmidt
( Spancrete )
José
Medero
( Thornton Tomasetti )
John
Grendzinski
( Landmark Structures )
Michael
Haas
( Collins Engineers Inc. )
Jonathan
Pearson
( EXP )
Brian
Lammert
( Raths, Raths & Johnson, Inc. )
Thomas
Leahy
( American Structurepoint, Inc. )
Yi-Ming
Lan
( Alfred Benesch & Company )
Chad
Fischer
( Engineering Systems, Inc. )
Jeffie
Chang
( WSP )
Donald
Hamlin
( Thornton Tomasetti, Inc. )
Sarah
Johnson
( Prairie Engineers )
Nichole
Mueller
( Mueller & Associates, LLC )
Harish
Virmani
( Harish C. Virmani Structural Engineer Consulting, Inc. )
Timothy
Laken
( CBRE )
Lawrence
Kirchner
( TranSystems )
Oana
Toma
( Wiss, Janney, Elstner Associates, Inc. )
Shayne
Manning
( THP Limited Inc. )
Soliman
Khudeira
( CDOT - Engineering )
Richard
Pierce
( Richard C Pierce & Associates, LLC )
Omar
Shaban
( HR Green INC. )
Harry
Kuchma
( The Structural Group )
Jovica
Grbic
( Wight & Company )
Timothy
Crowe
( Wiss, Janney, Elstner Associates, Inc. )
Kevin
Jackson
( Thornton Tomasetti, Inc. )
M. Basar
Civelek
( Atlas Engineering Group LTD. )
Kevin
Michols
( Wiss, Janney, Elstner Associates, Inc. )
Perry
Pinto
( Envista Forensics )
HAIDER
HIMAIRI
( Thornton Tomasetti )
Aphrodite
Angelakos
( a1a Design Group Corporation )
Ryan
Wagner
( American Structurepoint )
Tim
Winter
( WSP USA )
Erin
Powers
( Litania Sports Group )
Nichole
Mueller
( Mueller & Associates, LLC )
Dennis
Penepacker
Gary
Powell
Jennifer
Pazdon
( CAST CONNEX Corporation )
Steven
Jastrzebski
( Sargent & Lundy )
Sullymar
Diaz Hernandez
( Sowlat Structural Engineers )
Steven
Byron
( Nederveld )
William
Kolbuk
( Sargent & Lundy LLC )
Matthew
Aquino
( Wight & Company )
Matthew
Cummins
( DeSimone Consulting Engineers )
Dennis
Penepacker
( None )
Nezar
Abraham
( Thornton Tomasetti )
Soliman
Khudeira
( CDOT - Engineering )
Bikal
Shakya
( Clemson University )
Theodore
Georgas
Jovica
Grbic
( Wight & Company )
Kevin
Michols
( Wiss, Janney, Elstner Associates, Inc. )
Chris
Linneman
( EFK Moen )
Nathaniel
Rende
( Wiss, Janney, Elstner Associates, Inc. (Northbrook) )
Tim
Winter
( WSP USA )
Lisa
Buntin
( HBM Engineering )
Vincent
Tabor
( Lin Engineering, Ltd. )
Michael
Haas
( Collins Engineers Inc. )
William
McDevitt
( Buro Happold )
Rae sung
Lee
( Wight and Company )
Jongmin
Seo
( Atlas Engineering Group, LTD )
Michael
Wiscons
( Building Technology Consultants, Inc. )
Mark
Bendok
( Alfred Benesch & Company )
Mustapha
Ibrahim
( WSP )