Brian
Gavin
( BP )
Brian
Frickenstein
( Willett, Hofmann & Associates, Inc. )
John
Kissinger
( GRAEF (Milwaukee) )
Saurabh
Mittal
( Horner & Shifrin, Inc. )
Kurt
Holloway
( Wiss, Janney, Elstner Associates, Inc. )
Devin
Huber
( American Institute of Steel Construction )
Richard
Weber
( Wiss, Janney, Elstner Associates, Inc. )
Eric
White
( Goodfriend Magruder Structure )
Don
Gillie
( American Structurepoint )
Richard
Pierce
( Richard C Pierce & Associates, LLC )
Craig
Collins
( Drucker Zajdel Structural Engineers )
Steve
Citko
( exp US Services, Inc. )
Matthew
Pregmon
( AECOM )
Jamshid
Jahedi
( Dome Structural Engineers )
John
Mick II
( BAXTER & WOODMAN )
Kevin
Kuntz
( Magnusson Klemencic Associates )
Sarah
Johnson (Anderson)
( Prairie Engineers )
Perry
Pinto
( Envista Forensics )
Christopher
Stanuch
( Stantec )
Joe
Porada
( Thornton Tomasetti )
Joseph
Hosanna
( Gannett Fleming )
George
Holesko
David
Eckmann
( Magnusson Klemencic Associates )
William
Kolbuk
( Sargent & Lundy LLC )
Anna
Dukes
( TranSystems )
John
Fodor
( Fodor Engineering & Design, LLC )
Tejasvee
Prasad
( Thornton Tomasetti, Inc. )
Lynda
Leigh
( Turner Construction )
Brian
Skogman
Aubree
Akers
Rachel
Jackson
( Thornton Tomasetti, Inc. )
Gwen
Evans
( Kellermeyer Godfryt Hart )
Swetha
Addala
( HDR Inc. )
Barry
Kravitz
( HDR, Inc. )
Chaohui
Li
Roman
Szczesniak
( RSJR Engineering Ltd. )
George
Krupa
( Lakeshore Engineering, LLC )
Perry
Pinto
( Envista Forensics )
Nicholas
Tsaggaris
( TS Engineering, LLC )
Michael
Grant
( David Mason + Associates )
Paula
Pienton
( T.Y. Lin International )
W. Chuck
Wyder
( Harley Ellis Devereaux )
spiros
pantazis
( T.Y.Lin International )
Lamyae
Reklaoui
( Goodfriend Magruder Structure LLC )
Peter
Troiani
( The Consulting Engineers Group, Inc. )
John
Vincent
( CTL Group )
darwin
acord
( American Strucutrepoint )
Carol
Drucker
( Drucker Zajdel Structural Engineers, Inc. )
Phillip
Svetich
( CE Anderson )
Adam
Theiss
( Magnusson Klemencic Associates )
Elizabeth
LaCrosse
( Wiss, Janney, Elstner Associates, Inc. )
Jamie
Griggs
Cesar
Cuevas
John
Foster
( The Structural Group, Ltd )
Zachary
Haney
John
Mick II
( BAXTER & WOODMAN )
Jan
Blok
( The Structural Group, Ltd. )
Lynda
Leigh
( Turner Construction )
Isaac
Gaetz
( The Vertex Companies, Inc. )
Carol
Post
( Thornton Tomasetti, Inc. )
Clark
Baurer
( Clark T. Baurer Structural Engineer )
Jonathan
Beckstrom
( Michael Baker International )
Jerome
Tobolski
( Thornton Tomasetti )
Don
Gillie
( American Structurepoint )
Elaine
Shapiro
( Thornton Tomasetti, Inc. )
Brian
Moen
( ZS LLC )
Neophytos
Hadjicharalambous
( Owens Illinois )
Julie
Rivera
( HDR, Inc. )
Scott
Wyatt
( KPFF Consulting Engineers )
Robert
Sinn
( Thornton Tomasetti )
Devin
Huber
( American Institute of Steel Construction )
Jason
Williams
( American Structurepoint, Inc )
Brent
Boardman
( American Structurepoint )
Fabian
Carbajal
( Bohannan Huston )
Jacob
Mickey
( American Structurepoint )
Thomas
Leahy
( American Structurepoint, Inc. )
Christopher
Cichon
( CE Anderson & Associates )
William
Ipema
( Klein and Hoffman, Inc. )
John
McLean
( Sargent & Lundy LLC )
Chintan
Patel
( HDR Engineering Inc. )
William
Kolbuk
( Sargent & Lundy LLC )
Douglas
Hardin
( Schnabel Geostructural Design & Construction )
Adam
Kueny
( Willett Hofmann & Associates, Inc. )
Steven
Megginson
( Hampton Lenzini & Renwick )
Howard
Ferrari
( SEAOI-IIT )
Matthew
Pregmon
( AECOM )
Tom
Dehlin
( Sargent & Lundy )
Dennis
Penepacker
( None )
Shagufta
Jabeen
( American Buildings Company, Nucor )
John
Duque
( Stantect )
Zachary
Treece
( Thornton Tomasetti )
John
Ashton
( Collins Engineers, Inc. )
Michael
Xin
( HNTB Corporation )
Walter
Farrell
( Eskenazi & Farrell Associates, LLC )
Aphrodite
Angelakos
( a1a Design Group Corporation )
John
Corboy
( Rubinos and Mesia Engineers )
David
Groblewski
( David E. Groblewski, P.E., Inc. )
Kevin
Conroy
( Simpson Gumpertz & Heger )
Robert B.
Johnson
David
Bilow
( Harry O. Hefter - Associates, Inc. )
Christopher
Rockey
( Rockey Structures, LLC )
Perry
Pinto
( Envista Forensics )
George
Krupa
( Lakeshore Engineering, LLC )
Joseph
Heger
( Crawford, Murphy & Tilly )
Pinit
Wichaimethawee
( MWRDGC )
Thomas
Behringer
( Sargent & Lundy LLC )
Barry
Kravitz
( HDR, Inc. )
David
Bibbs
( CannonDesign )
Arsal
Manzoor
( Jacobs )
Corry
Worthington
( VE Design Group )
Brandon
Cotter
( VE Design Group )
Diane
Campione
( Alfred Benesch & Company )
Terry
Cakebread
( LUSAS )
Michael
Herriges
( DZSE )
Jorge
Soto
( CallisonRTKL )
Steven
Franckowiak
( Forefront Structural Engineers )
Yi-Ming
Lan
( Alfred Benesch & Company )
Nicholas
Tsaggaris
( TS Engineering, LLC )
Michael
LaMont
( Rush University Medical Center )
Gary
Powell
Jason
Krohn
Matthew
Streid
( Magnusson Klemencic Associates )
Andrew
Weihert
( Sargent & Lundy, LLC )
Joseph
Kasuba
( Ekash Associates, Ltd. )
Terry
Cakebread
( LUSAS )
Jonathan
Tavarez
( American Institute of Steel Construction )
Mohamad
Faraj
( Illinois State Toll Highway Authority )
Carroll
Ringelestein
( ADM Design Services )
Ryan
Mumm
( Champaign County Highway Department )
Mehmet
Civelek
( Atlas Engineering Group LTD. )
Jeff
Ruhde
( Burns & McDonnell )
Donald
Meinheit
( Wiss, Janney, Elstner Associates, Inc. )
Patrick
Olechno
( Stantec )
John
Miller
( Nayyar & Nayyar, International, Inc. )
Tejasvee
Prasad
( Thornton Tomasetti, Inc. )
Stephanie
Hautzinger
( CannonDesign )
Jeremy
Kirk
( Skidmore, Owings & Merrill LLP )
Derek
Boeldt
( CTA )
Andrew
Keaschall
( Alfred Benesch & Company )
Jonathan
Lewis
( Wiss, Janney, Elstner Associates, Inc. )
Chelsea
Zdawczyk
( ARUP )
Mehdi
Modares
( IIT )
John
Viise
( DeSimone Consulting Engineers )
Nihar
Shah
( Rubinos & Mesia Engineers, Inc. )
Mark
Stern
( James F. Giannini & Associates )
David
Nauheimer
( Sargent & Lundy LLC )
Carsten
Western
Chad
Blackney
( FERC )
Audra
Olson
Waheed
Mohammed
( Quigg Engineering, Inc. )
Candice
McCouch
( Cary Kopczynski & Company )
Mayren
Mata
( Thornton Tomasetti )
Peter
Busch
( HNTB )
Richard
Weber
( Wiss, Janney, Elstner Associates, Inc. )
Juan
Rodriguez
( Thornton Tomasetti )
Jonathan
Lewis
( Wiss, Janney, Elstner Associates, Inc. )
John
Miller
( Nayyar & Nayyar, International, Inc. )
Roman
Vovchak
( TranSystems )
Timothy
Laken
( CBRE )
Ryan
Goser
( Goser Structural Engineering, LLC )
Nathan
Zoch
( FERC )
Thomas
Meehan
( Sargent & Lundy LLC )
Amy
Foster
( HNTB Corporation )
Kevin
Griebenow
( FERC )
Thomas
Barkand
( Keystone Safety Foundation )
Jennifer Anna
Pazdon
( Cast Connex )
Richard
Pierce
( Richard C Pierce & Associates, LLC )
Tom
Dehlin
( Sargent & Lundy )
Anastasia
Meshkova
( Quigg Engineering Inc )
Soliman
Khudeira
( CDOT - Engineering )
Robert
Sinn
( Thornton Tomasetti, Inc. )
Steven
Jastrzebski
( Sargent & Lundy )
Joseph
Mickow
( TranSystems )
Tim
Winter
( WSP USA )
Maeve
Cucolotto
Piyush
Sood
Kristi
Sattler
( AISC - American Institute of Steel Construction )
Franklin
Walters
( ADM Design Services )
Jon
Boyd
( Klein and Hoffman, Inc. )
Ronald Bert
Johnson
( Johnson Engineering Systems )
John
Grendzinski
( Landmark Structures )
peter
troiani
( ceg )
Jonathan
Brent
( Crawford, Murphy & Tilly )
Jesse
Fate
( 312-972-1104 )
Lisa
Barkand
( Hilti )
Matthew
Arnold
( Wiss, Janney, Elstner Associates, Inc. )
Terry
Cakebread
( LUSAS )
David
Goodyear
Eamonn
Connolly
( James McHugh Construction Co. )
Michelle
Ryland
( Klein & Hoffman )
David
Eckmann
( Magnusson Klemencic Associates )
David
Bibbs
( CannonDesign )
James
Hauck
( Wiss, Janney, Elstner Associates, Inc. )
Kevin
Carmody
( Informed Infrastructure Magazine )
John
Viise
( DeSimone Consulting Engineers )
Nancy
Radler
( SEAOI )
Stephanie
Crain
( SEAOI )
Mary Jane
Davis
( SEAOI )
Jerome
Tobolski
( Thornton Tomasetti )
Joel
Smit
Kyle
Hannel
( Klinger & Associates, P.C. )
George
Krupa
( Lakeshore Engineering, LLC )
Thomas
Frankie
( Wiss, Janney, Elstner Associates, Inc. (Chicago) )
Jorge
Medina
( Leidos )
Alan
Detmer
( Bayer Crop Science )
Bruce
Kaskel
( Wiss, Janney, Elstner Associates, Inc. (Chicago) )
Kristen
Erickson
( Pepper Construction )
Lance
Peterman
( HDR )
Elisabeth
Stump
( Collins Engineers, Inc. )
Jacob
Conners
( Collins Engineers, Inc. )
Trisha
Butcher
( Knight Engineers & Architects )
Lauren
Rush
( C.E. Anderson & Associates )
Scott
Nacheman
( Envista Forensics )
Thomas
Behringer
( Sargent & Lundy LLC )
Diego
Romero
( Walker Consultants )
Sanket
Dhatkar
( AECOM )
Greg
Hasbrouck
( Parsons )
Martin
Furrer
( Parsons )
Shannon
Slevin
( Thornton Tomasetti )
Michael
Harding
( Wood Environment & Infrastructure Solutions, Inc. )
Garrett
Corbett
( DAVID MASON AND ASSOCIATES )
Bryan
Swanson
( Maurer-Stutz, Inc. )
Andrew
Weihert
( Sargent & Lundy, LLC )
James
Pawlikowski
( REX Engineering Group )
Matthew
Hopper
( Cary Kopczynski & Company )
Nuria
Abad Sanz
( Thornton Tomasetti )
John
Conroyd
( AECOM Hunt Construction )
Erin
Kolasinski
( Ciorba Group )
Soliman
Khudeira
( CDOT - Engineering )
Michael
Kowalski
( Ciorba Group )
Mary Lou
Kutska
( Ciorba Group )
Edward
Swierz
( Integrity Structural Illinois LLC )
Eduardo
Prieto
( Exp Federal )
Moshe
Cohen
( Kaskaskia Engineering )
Mark
Bendok
( Alfred Benesch & Company )
Shayne
Manning
( THP Limited Inc. )
Brian
Skogman
Stephanie
Hautzinger
( CannonDesign )
Deborah
Zroka
( Milhouse Engineering & Construction, Inc. )
Venkat Ramana Reddy
Vootukuri
( Veenstra & Kimm, Inc. )
Jonathan
Pearson
( EXP )
Dana
McKane
( Orion Engineers )
Justin
Mickens
( Parsons Corporation )
William
McDevitt
( Buro Happold )
Pinit
Wichaimethawee
( MWRDGC )
Mark
Stern
( James F. Giannini & Associates )
Peter
Babaian
( Simpson Gumpertz & Heger )
Colin
Lampark
( HATCH )
Craig
Cleland
( Jacobs Engineering )
Phillip
Frey
( T.Y. Lin International )
Kent
Nusekabel
( H.W. Lochner, Inc. )
Jennifer
Deem
( Forefront Structural Engineers, Inc. )
Jason
Soucie
( Dewberry )