Michael
Desch
( IIT )
Juan
Moreno
( C.E. Anderson & Associates )
Christopher
Barlow
( CannonDesign )
Shelley
Finnigan
( ArcelorMittal )
Candice
McCouch
( Cary Kopczynski & Company )
Thomas
Litka
( Advanced Consulting Group, Inc. )
Brian
Miller
( Cast Connex )
Robert
Kritzler
( Raths, Raths & Johnson, Inc. )
Matthew
Parkolap
( M2 Engineering LLC )
Kermin
Chok
( Arup )
Judy
Brady
( C.E. Anderson & Associates, P.C. )
David
Nauheimer
( Sargent & Lundy LLC )
Larry
Gowler
( HMG Engineers )
Richard
Pierce
( Richard C Pierce & Associates, LLC )
Vandit
Patel
( EXP U.S. Services Inc. )
Steve
Citko
( exp US Services, Inc. )
Michael
Haynie
( EXP )
Tim
Winter
( WSP USA )
Roman
Szczesniak
( RSJR Engineering Ltd. )
Andrew
Keaschall
( Alfred Benesch & Company )
Nichole
Mueller
( Mueller & Associates, LLC )
Nichole
Mueller
( Mueller & Associates, LLC )
Michelle
Ryland
( Klein & Hoffman )
Moshe
Cohen
( Kaskaskia Engineering Group )
Michael
Schmidt
( Spancrete )
Nicholas
Trombetta
( Arup )
Kathryn
Eckhoff
( Thornton Tomasetti )
Patricia
Maid
( EDSI )
Sophia
Hoang
( HNTB )
Phillip
Svetich
Steven
Byron
( Nederveld )
Eduardo
Prieto
( Exp Federal )
Matthew
Aquino
( Wight & Company )
Glenn
Steffen
( H.W. Lochner, Inc. )
David
Horos
( Skidmore, Owings & Merrill LLP )
Jerome
Tobolski
( Thornton Tomasetti )
Lukasz
Bukowski
( Wight & Company )
Nivin
Jazrawi
( Simpson Strong Tie )
Nivin
Jazrawi
( Simpson Strong Tie )
Kristen
Erickson
( Pepper Construction )
Steven
Uecke
( Rex Engineering Group )
David
Bilow
( HOH Group, Inc. )
Elyse
Levy
( ICC Evaluation Service )
Kyle
Hannel
( Klinger & Associates, P.C. )
Matthew
Cummins
( DeSimone Consulting Engineers )
Arek
Mazurek
( REX Engineering Group )
Steven
Jastrzebski
( Sargent & Lundy )
Kirithigaa
Jeyaraj
( REX Engineering Group )
Jennifer
Pazdon
( Cast Connex )
Timothy
Laken
( CBRE )
Ariadne
Palma Parra
( North Carolina State University )
Ronald
Neumann
( Retired )
Devin
Huber
( American Institute of Steel Construction )
Michael
LaMont
( Rush )
David
Groblewski
( David E. Groblewski, P.E., Inc. )
Brian
Miller
( Cast Connex )
Wyatt
Henderson
( Magnusson Klemencic Associates )
Jie
Yang
( Jacobs Engineering )
Oana
Toma
( Wiss, Janney, Elstner Associates, Inc. )
Angela
Waters
( Kinetics Noise Control )
Adam
Theiss
( Magnusson Klemencic Associates )
Robert
Sinn
( Thornton Tomasetti, Inc. )
Aphrodite
Angelakos
( a1a Design Group Corporation )
Robert
Diebold
( Sowlat Structural Engineers )
Sullymar
Diaz Hernandez
( Sowlat Structural Engineers )
Alex
Stern
( WSP USA )
Michael
Haynie
( EXP )
Han
Ding
( Skidmore, Owings & Merrill LLP )
Tim
Winter
( WSP USA )
Hirak
Buch
( TKDA )
Andy
Valinskas
( Epstein )
Anantha
Chittur
( BASE )
Robert B.
Johnson
Matthew
Cummins
( DeSimone Consulting Engineers )
Richard
Pierce
( Richard C Pierce & Associates, LLC )
Jorge
Medina
( Burns and McDonnell )
Bikal
Shakya
( Clemson University )
David
Gaskins
( consulting engineer )
Joseph
Hosanna
( Gannett Fleming )
Waheed
Mohammed
( Quigg Engineering, Inc. )
Benjamin
Sexton
( Thornton Tomasetti )
George
Krupa
( Lakeshore Engineering, LLC )
Zachary
Haney
( IIT )
Michael
Schmidt
( Spancrete )
MICHAEL
FAGERSON
( C.E. ANDERSON & ASSOCIATES )
John
Miller
( Nayyar & Nayyar, International, Inc. )
Matthew
Grendzinski
( University of Illinois at Urbana-Champaign )
Eduardo
Prieto
( Exp Federal )
Soliman
Khudeira
( CDOT - Engineering )
Shagufta
Jabeen
( American Buildings Company, Nucor Corporation )
Larry
Gowler
( HMG Engineers )
Anna
Bono
( David Mason + Associates )
Rebecca
McGowan
( CannonDesign )
Nicholas
Anaya
( Primera Engineers )
Andrew
Keaschall
( Alfred Benesch & Company )
William
Gould
( ICC-ES )
Jennifer
Pazdon
( Cast Connex )
Gary
Powell
WILLIAM
MOORHEAD
( Barry-Wehmiller Design Group )
Mark
Hirschi
( BASE )
Joe
Porada
( Thornton Tomasetti )
David
Bibbs
( CannonDesign )
William
Kolbuk
( Sargent & Lundy LLC )
Matt
Wagner
( Wagner Engineering Services, LLC )
Paterno
Esios
( Superior Engineering )
Peter
Busch
( HNTB )
Kristen
Erickson
( Pepper Construction )
Sarah
Czerniewski
( ASM Engineering Consultants )
Joshua
Valent
( ASM Engineering Consultants )
John
Grendzinski
( Landmark Structures )
Robert
Diebold
( Sowlat Structural Engineers )
Daniel
Morton
( Burns & McDonnell )
Kyle
Frick
( American Buildings Company )
Shayne
Manning
( THP Limited Inc. )
Jason
Krohn
Emily
Larson
( Burns & McDonnell )
Nancy
Gavlin
John
Duntemann
( Wiss, Janney, Elstner Associates, Inc. )
Brian
Miller
( Cast Connex )
William
McDevitt
( Buro Happold )
Seth
Hoffman
( Brierley Associates )
Jorge
Medina
( Burns and McDonnell )
Justin
Mickens
( Parsons Corporation )
Jennifer
Deem
( Forefront Structural Engineers, Inc. )
Mo
Ehsani
( PileMedic by QuakeWrap )
Steve
Elver
( GEI Consultants, Inc. )
Emilie
Becq-Giraudon
Tom
Suarez
( EPSTEIN )
Prateek
Sangal
( Leidos Engineering LLC )
Christopher
Rockey
( Rockey Structures, LLC )
Sudarshan
Krishnan
( University of Illinois at Urbana-Champaign )
Brittany
Jamison
( Milhouse Engineering and Construction )
Jason
Soucie
( Dewberry )
Jonathan
Sladek
( WSP USA )
Theodore
Georgas
Mark
Zahn
( David Mason + Associates )
Gwen
Evans
( Kellermeyer Godfryt Hart )
Chris
Knipp
( Jacobs )
Aphrodite
Angelakos
( a1a Design Group Corporation )
Erin
Powers
( Litania Sports Group )
Andrew
Mattson
( David Mason + Associates )
Michael
Haas
( Collins Engineers Inc. )
Abhiram
Tammana
( Thornton Tomasetti )
David
Gaskins
( self employed )
Candice
McCouch
( Cary Kopczynski & Company )
John
Corboy
( Rubinos and Mesia Engineers )
Jie
Yang
( Jacobs Engineering )
Lisa
Buntin
( HBM Engineering )
Perry
Pinto
( Envista Forensics )
Lauren
Rush
( C.E. Anderson & Associates )
Ryan
Seavert
( Rice Companies )
Jongmin
Seo
( Atlas Engineering Group, LTD )
Daniel
Lally
( M2 Engineering )
Steve
Citko
( exp US Services, Inc. )
spiros
pantazis
( t.y.lin international )
Dana
McKane
( Orion Engineers )
Jonathan
Pearson
( EXP )
Steven
Beran
( IDOT - Illinois Department of Transportation )
Phillip
Frey
( T.Y. Lin International )
Rae sung
Lee
( Wight and Company )
Eduardo
De Santiago
( Primera Engineers )
Matthew
Cummins
( DeSimone Consulting Engineers )
Mehmet Basar
Civelek
( Atlas Engineering Group LTD. )
Thomas
Leahy
( American Structurepoint, Inc. )
Matthew
Hopper
( Cary Kopczynski & Company )
Mark
Bendok
( Alfred Benesch & Company )
Zachary
Treece
( Thornton Tomasetti )
Michael
Haynie
( EXP )
Edgardo
Santana
( ATMI Precast )
Garrett
Corbett
( DAVID MASON AND ASSOCIATES )
Xiaone
Wei
( Michael Baker International )
Nezar
Abraham
( Thornton Tomasetti )
Stanley
King
( SOM )
Hongyi
Yu
( Skidmore, Owings & Merrill LLP )
William
Baker
( Skidmore, Owings & Merrill LLP )
Luca
Lupi
( SOM )
Bradley
Young
( Skidmore, Owings & Merrill LLP )
Nicholas
Burton
( Skidmore, Owings & Merrill LLP )
John
Viise
( DeSimone Consulting Engineers )
Stephanie
Hautzinger
( CannonDesign )
Jeremy
Kirk
( Skidmore, Owings & Merrill LLP )
Derek
Boeldt
( CTA )
Eamonn
Connolly
( James McHugh Construction Co. )
Andrew
Keaschall
( Alfred Benesch & Company )
Chelsea
Zdawczyk
( ARUP )
Mehdi
Modares
( IIT )
Rafael
Sabelli
( Walter P. Moore )
Jonathan
Lewis
( Wiss, Janney, Elstner Associates, Inc. )
Nihar
Shah
( Rubinos & Mesia Engineers, Inc. )
Nancy
Radler
( SEAOI )
Stephanie
Crain
( SEAOI )
Mary Jane
Davis
( SEAOI )
Mark
Waggoner
( Walter P. Moore )