Herbert
Roman
( HKR Engineering )
Herbert
Roman
( HKR Engineering )
Steve
Citko
( exp US Services, Inc. )
Michael
Murphy
( FOREFRONT STRUCTURAL ENGINEERS, INC. )
William
Phaup
( Emerio Design, LLC )
Michael
Marin
( ADM Design Services )
John
Neu
( stv inc )
John
Neu
( STV INC )
Joel
Pfitzinger
( Sargent & Lundy )
Alan
Detmer
( Nestle Purina )
Alan
Detmer
( Nestle Purina )
John
Miller
( Nayyar & Nayyar, International, Inc. )
Lisa
Buntin
( HBM Engineering )
Joseph
Kluber
( Lindsay & Associates, Inc. )
Gang
Lin
( Sargent & Lundy )
Joseph
Kasuba
( Ekash Associates, Ltd. )
Phillip
Pinkston
( U.S. Army Corps ofd Engineers )
Akhil
Puranik
( THORNTON TOMASETTI )
Don
Nixon
( ADM Design Services )
Thomas
Litka
( Advanced Consulting Group, Inc. )
Diming
Chen
( LECGI INC )
Thomas
Litka
( Advanced Consulting Group, Inc. )
Roman
Szczesniak
( RSJR Engineering Ltd. )
LOKMAN
NG
( LECGI INC. )
Doug
Schweizer
( Thornton Tomasetti )
Lucas
Diemer
( TGRWA )
Suad
Paratusic
( MWRDGC )
Jennifer
Pazdon
( Cast Connex )
Robert
Peters
( TranSmart/EJM Corporation )
Sarah
Navarro
( CDOT )
Michael
Daigle
( Nucor )
Lukasz
Bukowski
( Wight & Company )
Dennis
Penepacker
( None )
Kevin
Kuntz
( Magnusson Klemencic Associates )
Sarah
Navarro
( CDOT )
Martin
White
( TGRWA, LLC )
Frank
Williams
( Knight E/A, Inc. )
Pinit
Wichaimethawee
( MWRDGC )
Jerry
DeSoto
( James F. Giannini & Associates )
David
Carroll
( exp US Services, Inc. )
Karl
Bajzek
( EXP )
Christopher
Rockey
( Rockey Structures, LLC )
Karl
Bajzek
( EXP )
Alex
Katz
( Walker Consultants )
Annavitte
Rand
( Thornton Tomasetti )
Berhan
Seium
( TGRWA )
Seth
Hoffman
( Brierley Associates )
David
Mangurten
( KMA & Assoc., Inc. Architects )
Steven
Crang
( HOK - Hellmuth, Obata & Kassabaum )
Tarris
Greer
( USACE )
Gholam
Masoumy
( EDM, Inc. )
Shane
Boehmer
( U.S. Army Corps of Engineers, Memphis District )
Ignacio
Toledo-Rodriguez
( USACE Galveston District )
Marneshia
Richard
( USACE - Memphis District )
Robert
Nicksic
( James F. Giannini & Associates )
Andrew
Mock
( Exponent )
Brenda
Karhoff
( Garza Karhoff Engineering, LCC )
Brenda
Karhoff
( Garza Karhoff Engineering, LCC )
Sean
Overholt
( TGRWA, LLC )
Matthew
Anderson
( TGRWA, LLC )
Brian
Spencer
( Architechnics, Inc. )
Aneesh
Bethi
( CN )
Larry
Stevig
( State Farm )
John
Miller
( Nayyar & Nayyar, International, Inc. )
Timothy
Roecker
( Mohr and Kerr Engineering and Land Surveying )
Dan
Moriarty
Katherine
Braunshausen
( Middough, Inc. )
Jaime
Niesen
( The Structural Shop )
Ephraim
Dissen
( Brindley Engineering Corp )
Melissa
Miller
( Larson Engineering, Inc )
Jovica
Grbic
( Wight & Company )
Alan
Detmer
( Bayer )
Fernando
Saz
( The Structural Group )
Rae sung
Lee
( Wight and Company )
Marques
Thompson
( Wight & Company )
Jaennie
Quiambao
( Exp Federal )
Matthew
Kan
( Larson Engineering, Inc. )
Nikola
Scekic
( ARCADIS US )
Luis
Pelayo
( Lindsay & Associates, Inc. )
Robert
Sinn
( Thornton Tomasetti, Inc. )
John
Lewis
( John O. Lewis and Company )
Kivanc
Artun
( Ghafari Associates LLC. )
Katherine
Braunshausen
( Middough, Inc. )
John
Lewis
( John O. Lewis and Company )
Terrence
Lindsay
( Lindsay & Associates, Inc. )
Kevin
Liccar
( Nucor )
Steve
Schmeder
( American Buildings Company )
Shagufta
Jabeen
( Nucor Corporation )
Huixian
Hong
( ADM Design Services )
Harish
Virmani
( Harish C. Virmani Structural Engineer Consulting, Inc. )
Jennifer
Deem
( Forefront Structural Engineers, Inc. )
Farhad
Afshari
( CS Associates, Inc. )
Anni
Rao
( Sargent & Lundy )
John
Neu
Michael
Cox
( MC & Associates, LLC )
Aphrodite
Angelakos
( a1a Design Group Corporation )
Emilio
Mondragon
( TGRWA )
Jorge
Medina
( Leidos )
Douglas
Colclasure
( McCluskey Engineering Corporation )
Denise
Soehrman
( Alfred Benesch & Co. )
Amanda
Featherstone
( Cary Kopczynski & Company )
Candice
McCouch
( Cary Kopczynski & Company )
Alejandro
Fernandez
( Thornton Tomasetti )
Kyle
Hannel
( Klinger & Associates, P.C. )
Bruce
Kaskel
( Wiss, Janney, Elstner Associates, Inc. (Chicago) )
Alma
Shkurti
( Middough, Inc. )
Mazen
Syed
( Jacobs )
george j
marszalek
( middough inc )
John
Grendzinski
( Landmark Structures )
Jared
Thoele
( Hanson Professional Services, Inc. )
Andrew
Mattson
( David Mason + Associates )
Glenn
Zika
( Kiewit Infrastructure Co. )
David
Gustafson
( Consultant )
Timothy
Laken
( CBRE )
Randall
Gibson
( Gresham Smith )
Vincent
Tabor
( Lin Engineering, Ltd. )
David
Nickell
( TGRWA, LLC )
Vanessa
Rednour
( DLZ )
Perry
Pinto
( Envista Forensics )
Russell
Robinson
( A. Epstein & Sons International Inc. )
Russell
Robinson
( A. Epstein & Sons International Inc. )
Nancy
Collins
( )
Frank
Maciasz
( SE )
Joel
Smit
( Magnusson Klemencic Associates )
Dan
Popp
( Wallace Engineering )
Allan
Gold
( AHG Structural Engineering, PC )
Jeffrey
Lapp
( IMEG )
Richard
Lansu
( Independent Consultant )
Timothy
Unger
( S.S.E., Inc. )
Shantel
Lorenz
David
Groblewski
( David E. Groblewski, P.E., Inc. )
Bob
Magruder
( Goodfriend Magruder Structure LLC )
Hollie
Wall
( Ruby + Associates )
Arthur
Kurzydlo
( Dearborn Engineering Corp. )
Jaime
Niesen
( The Structural Shop )
Ryan
Freund
( Virgilio & Associates, Ltd. )
Richard
Cameron
( Jacobs )
John
Miller
( Nayyar & Nayyar, International, Inc. )
David
Mehl
( Walker Consultants )
George
Krupa
( Lakeshore Engineering, LLC )
Larry
Gowler
( HMG Engineers )
peter
troiani
( ceg )
Steve
Kane
Michael
Schmidt
( Spancrete )
Susan
Rajamoney
( Cast Connex )
Richard
Pierce
( Richard C Pierce & Associates, LLC )
Nuria
Abad Sanz
( Thornton Tomasetti )
Eduardo
Prieto
( Exp Federal )
Jaennie
Qiambao
( exp Federal )
Adam
Urbanek
( exp Federal, Inc. )
Thomas
Frankie
( Wiss, Janney, Elstner Associates, Inc. (Chicago) )
Andrew
Weihert
( Sargent & Lundy, LLC )
Brett
Russell
( EXP )
Yoon moon
Chun
( EXP )
Brian
Moen
( ZS LLC )
Jennifer
Pazdon
( Cast Connex )
Michael
Schmidt
( Spancrete )
David
Greifzu
( V3 Companies )
Zhang
Chen
( Garza Karhoff Enginnering llc )
Irene
Li
( Thornton Tomasetti )
Eric
Brunning
( Arup )
Chris
Klosterman
( Thornton Tomasetti )
Frank
Williams
( Knight E/A, Inc. )
Mark
Stern
( James F. Giannini & Associates )
Todd
Ude
Thomas
Frankie
( Wiss, Janney, Elstner Associates, Inc. (Northbrook) )
Daniel
Lally
( M2 Engineering )
Kris
La-Borde
( Thornton Tomasetti )
Eduardo
Prieto
( Exp Federal )
Steven
Offringa
( EXP US Services Inc )
Michael
Smith
( Middough )
Bruce
Kaskel
( Wiss, Janney, Elstner Associates, Inc. (Chicago) )
John
Lewis
( John O. Lewis and Company )
George
Krupa
( Lakeshore Engineering, LLC )
Kamlesh
Kumar
( exp US Services, Inc. )
Bryan
Wickert
Doug
Schweizer
( Thornton Tomasetti )
Christopher
Cichon
( CE Anderson & Associates )
peter
troiani
( ceg )
Leo
Garber
( Thornton Tomasetti )
Dana
McKane
( Orion Engineers )
Vincent
Tabor
( Lin Engineering, Ltd. )
Harish
Virmani
( Harish C. Virmani Structural Engineer Consulting, Inc. )
Aaron
Clauss
( IMEG )
Franklin
Walters
( ADM Design Services )
Brian
Volle
( ADM )
Mostafa
Fakharifar
( Thornton Tomasetti AICC )
Christopher
Westlund
( CDS Engineering )
Joseph
Hosanna
( Gannett Fleming )
Jeff
Ruhde
( Burns & McDonnell )
Richard
Pierce
( Richard C Pierce & Associates, LLC )
Gwen
Evans
( Kellermeyer Godfryt Hart )
J. J.
Madia
( City of Chicago - DOT )
Steven
Jastrzebski
( Sargent & Lundy )
Sayed
Stoman
( Caldwell Tanks, Inc. )
John
Carr
( CDS Engineering )
Neophytos
Hadjicharalambous
( Owens Illinois )
Devin
Huber
( American Institute of Steel Construction )
Akshay
Doddamani
Richard
Weber
( Wiss, Janney, Elstner Associates, Inc. )
David
Gaskins
( consulting engineer )
Dennis
Penepacker
( none )
Marcus
Woods
( Woods Residential Engineering and Inspection )
Michelle
Ryland
( Klein and Hoffman, Inc. )
Kristen
Erickson
( Pepper Construction )
Suzanne
Provanzana
( BuroHappold Engineering )
Helmut
Mueller
( Mueller & Associates, LLC )
Emily
Larson
( Burns & McDonnell )
John
Grendzinski
( Landmark Structures )
Ryan
Friis
( Sargent & Lundy LLC )
Donald
Gall
( Rohn Products LLC )
Gary
Andruska
( GMA Engineering )
Mohamad
Faraj
( Illinois State Toll Highway Authority )
John
Miller
( Nayyar & Nayyar, International, Inc. )
Brandon
Cotter
( VE Design Group )
Robert
Diebold
( Sowlat Structural Engineers )
Donald
Dardis
( Dukane Precast, Inc. )
James
Greetis
( Greetis Associates Structural Engineers PC )
Rashid
Ahmed
( Walker Parking Consultants )
Joseph
Hosanna
( Gannett Fleming )
Mazen
Syed
( Jacobs )
Jim
Surber
( Benesch )
Mohammad
Shaikh
( WSP USA )
David
Groblewski
( David E. Groblewski, P.E., Inc. )
Charles
Sheridan
( Marquette Steel Supply & Fabrication, Inc. )
Kyle
Hannel
( Klinger & Associates, P.C. )
Jorge
Medina
( Leidos )
Bradley
Navarro
( Walker Consultants )
Yi-Ming
Lan
( Alfred Benesch & Company )
Tejasvee
Prasad
( Thornton Tomasetti, Inc. )
Douglas
Colclasure
( McCluskey Engineering Corporation )
Kevin
Marks
( Walker Consultants )
Mark
Donofrio
( University of Oregon )
Oana
Toma
( Wiss, Janney, Elstner Associates, Inc. )
Steven
Beran
( IDOT - Illinois Department of Transportation )
William
McDevitt
( Buro Happold )
Edmund
Schloss
( ARUP )
David
Mehl
( Walker Consultants )
Adam
Urbanek
( exp Federal, Inc. )
Waheed
Mohammed
( Quigg Engineering, Inc. )
Dan
Popp
( Wallace Engineering )
Emilie
Becq-Giraudon
( Chicago Department of Transportation )
Patrick
Olechno
( Stantec )
Mark
Bendok
( Alfred Benesch & Company )
Jonathan
Pearson
( EXP )
Prateek
Sangal
( Leidos Engineering LLC )
Theodore
Georgas
Peter
Konopka
( Thornton Tomasetti )
Edgardo
Santana
( ATMI Precast )
Karl
Bettinger
( Thornton Tomasetti )
Andrew
Lack
( Thornton Tomasetti )
Macarena
Schachter
Aditya
Kulkarni
( Thornton Tomasetti )
Diarmuid
Kelleher
( Thornton Tomasetti )
Donald
Hamlin
( Thornton Tomasetti, Inc. )
Matthew
Kuba
( Thornton Tomasetti )
Taylor
Dodson
( Thornton Tomasetti )
HAIDER
HIMAIRI
( Thornton Tomasetti )